GEKOO ORGANİK KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ 680 GR.
GEKOO ORGANİK KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ 680 GR.

GEKOO ORGANİK KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ 680 GR.

Marka : GEKOO
Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)

Keçiboynuzu veya harnup (Ceratonia siliqua), baklagiller ailesinin bir üyesi keçiboynuzu ağacının meyvesidir. Akdeniz ikliminde doğal olarak yetişir. Besin değeri açısından, keçiboynuzu vitamin ve mineraller (özellikle kalsiyum); polifenoller şeklinde bazı antioksidanlar bakımından zengindir.

Keçiboynuzu protein kaynağıdır ve önemli miktarda diyet lifi içerir.

 

Gekoo Organik Keçiboynuzu Pekmezi, keçiboynuzu meyvesinden yüksek sıcaklık kullanılmadan, vakum altında üretilir.

GekoO Soğuk Sıkım Organik Keçiboynuzu Pekmezini kahvaltılarınızda, tahinle, yoğurtla karıştırarak ve rafine şeker alternatifi olarak tatlılarınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

Vakum altında üretilen keçiboynuzu pekmezinde sağlığı tehdit eden HMF (Hidroksimetil furfural) gibi zararlı bileşenlerin yüksek oranda ortaya çıkışı engellenmiş olur. HMF ısı işlemi sonucu indirgen şekerler ve aminoasitler arasındaki reaksiyon ile oluşan ve şeker içerikli birçok üründe kanserojen etkisi nedeniyle miktarı sınırlanan bir bileşiktir. Türk Gıda Kodeksi Üzüm Pekmezi Tebliği’nde sıvı pekmezde en fazla 75 mg/kg HMF miktarına izin verilmektedir.

 

Keçiboynuzu pekmezi ile keçiboynuzu özü (ekstratı) arasındaki farklar nelerdir?

- Keçiboynuzu özünün kıvamı bala yakın yoğunlukta, daha açık renklidir. Keçiboynuzu pekmezi daha akışkan ve koyu renklidir. 

- Keçiboynuzu özünün tadı daha hafiftir, keçiboynuzu pekmezinde, keçiboynuzu meyvesine has aromayı daha yoğun bir şekilde alırsınız. 

- Keçiboynuzu pekmezinde, keçiboynuzu meyve parçaları vakum altında sıcak su ile kısa süre kaynatılır. Hassas filtrasyondan sonra düşük ısıda buharı atılır. Keçiboynuzu özünde ise keçiboynuzu meyveleri soğuk suda bir süre bekletilir ve sıkılır. Ultra filtrasyon aşamasından sonra vakum altında düşük ısıda buharı uçurulur. Her iki teknik kontrollü ve yüksek teknolojik makine-ekipmanla yapıldığı için HMF yüksek çıkmaz. 

İçindekiler: Organik keçiboynuzu meyvesi pekmezi 

Dolum öncesi pastörize edilmiştir. / Pasteurized before filling.

ŞEKER İLAVESİZ. DOĞAL OLARAK ŞEKER İÇERİR.

Saklama Koşulları: Ürünümüzde koruyucu yoktur. Serin ve kuru ortamda, şişenin ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz. Güneşten koruyunuz.


 

Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.