MANDIRACI MEHMET MİHALİÇ (KELLE) 2 YILLIK OLGUN KOYUN PEYNİRİ - TUZLU 500 GR
MANDIRACI MEHMET MİHALİÇ (KELLE) 2 YILLIK OLGUN KOYUN PEYNİRİ - TUZLU 500 GR

MANDIRACI MEHMET MİHALİÇ (KELLE) 2 YILLIK OLGUN KOYUN PEYNİRİ - TUZLU 500 GR

Fiyat : ₺45,00(KDV Dahil)

Mihaliç Peyniri çok eskilere dayanan bir lezzet mirasıdır. Mihaliç Peynirinin üretim başlangıcı 250 yıl öncesine dayanmaktadır, ilk üretim yılları Osmanlı’ya kadar dayanır. Bu dönemde hayvancılık yapan göçmen Arnavut'ların girişimiyle üretilmeye başlanmıştır. İsmini ise Bursa'nın Karacabey ilçesinin eski adı olan Mihaliç'ten alır. Balıkesir ve Bursa yörelerinde üretilir. Geleneklere bağlı kalarak ürettiğimiz Mihaliç Peynirimiz koyun sütünden elde edilir ve salamurada olgunlaştırılır. Gerçek Mihaliç peyniri koyun sütünden yapılandır ancak koyun tercih etmeyenler için inek sütünden de üretimini yapmaktayız.

Koyun sütünden yapılan Mihaliç peynirimizin tuz oranı olgunlaşması ile orantılıdır; taze olan az tuzlu iken, olgunlaştıkça salamuradaki tuzu içine çekmekte ve peynir sertleşerek tuz oranı artmaktadır. Tuzlu tercih etmeyenler için tüketilmeden önce suda bekletilirse ideal tada gelecektir. Afiyetle...

Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.